Yeni Bir İş Kurmak İçin Devlet Hibe Kredileri

Yeni Bir İş Kurmak İçin Devlet Hibe Kredileri

Türkiye genelinde yeni bir iş kurmak isteyen yeni girişimci adayları devlet hibe kredileri ile birlikte daha rahat ve öz sermaye sahibi olarak iş kurabilir. Kelime anlamı ile hibe herhangi bir şart ile verilen ve geri ödemesi talep edilmeyen bağış veya yardım olarak kabul edilebilir. Bu noktada devlet tarafından sağlanan hibe imkanları ile girişimciler sahip oldukları sermaye sayesinde geri ödemesiz olarak iş kurma şansına sahip olurlar. Ülkemizde bölgelere göre değişen bir şekilde devlet tarafından iş kurma amacıyla hibe kredileri verilmektedir.

Devlet Hibe Kredileri Miktarı Ne Kadardır?

Girişimcilik noktasında iş kurma imkanı elde edilmesi için talep edilen devlet hibe kredileri kurulması istenilen iş dalına ve işin büyüklüğüne göre değişen miktarlarda olabilir. Kadın ve erkek girişimcilerin yaşlarına göre ve yaşadıkları bölgelere göre değişen hibe miktarları ile iş türleri de göz önünde bulundurularak devlet tarafından yardım sağlanmaktadır. Bu noktada asıl amaç kurulan işletmede topluma yarar sağlayacak ürünlerin veya hizmetlerin geliştirilmesi ve genç nüfus için istihdam yaratılmasıdır. Ülkemizde işsizliğin önlenmesi ve yeni işletmeler ile daha aktif bir üretim sektörünün sağlanması ve hizmet sektörünün gelişmesi için hibe kredileri verilmektedir.

Devlet Hibe Kredileri İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

İş kurmak isteyen veya geliştirmiş olduğu bir iş dalı bulunan girişimciler projeleri sayesinde devlet kurumları üzerinden başvuru gerçekleştirerek bankalar aracılığı ile devlet hibe kredileri kullanarak faaliyete geçebilirler. Başvuru yapılması noktasında KOSGEB üzerinden yapılmış bir kaydın bulunması ve uygulamalı girişimcilik eğitimine katılarak sertifika alınması gerekmektedir. Yeni kurulan işletmeler proforma faturaları ile beraber başvurarak işletmelerini belgeler ve bu sayede hibe kredisi başvurularını gerçekleştirerek iş fikirlerini hayat geçirirler.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir