Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Yasasından Kimler Faydalanabilir?

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Yasasından Kimler Faydalanabilir?

Son zamanlarda yeni çıkan kart borcu taksitlendirme yasası ile Garanti bankası ve diğer pek çok banka da kredi kartı borcunu ödemekte zorlananlar için kişilerin birikmiş kredi kartı borcunu yeniden yapılandırarak taksitlendiriyor ve insanların daha kolay ödeyebileceği taksitler halinde uzun vadelere bölüyor. Bu sistem, pek çok kredi kartı mağdurunun bir nebze olsun rahatlatılması ve rahat bir nefes almasını sağlamak amacı ile getiriliyor.

Kredi Kartı Borcu Sizi Artık Üzmesin!

Birikmiş kredi kartı borçlarınızı ödemekte zorlanıyor ve buna bir çözüm yolu bulamıyorsanız yeni çıkan kart taksitlendirme yasası sayesinde borçlarınızı daha rahat ödeyebilirsiniz. Kredi kartı borcunuzu düzenli olarak ödeyemediğiniz takdirde borçlarınızdan dolayı kredi notunuz bu durumdan olumsuz etkilenir. Kredi kartı, yanlış kullanıldığı zaman pek çok insanın canını yakan önemli bir silah olabiliyor. Bu nedenle insanların kredi kartı kullanırken gelirine uygun harcama yapması oldukça önemlidir. Asgari ücretle çalışan bir kişi aylık kazancından daha fazla kredi kartı ile harcama yaptığı zaman ilerleyen zamanlarda kredi kartı borcunu ödeyemeyecek duruma gelebilir. Bu durumu yaşamamak için olabildiğince asgari ödeme tutarını değil dönem borcunu ödemeye gayret etmelisiniz.

Kredi Kartı Borcunuzu Taksitlendirin!

Ödemekte zorlandığınız kredi kartı borçlarınızı küçük bir faiz oranı ile yeniden yapılandırabilir ve böylelikle taksitlerinizi ödeyebileceğiniz şekilde ayarlayarak bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Ülkemizdeki kredi kartı borcu olan pek çok vatandaşımızın rahatlaması için hazırlanan bu yeni yasa sayesinde Garanti Bankası kredi kartı borcu yapılandırma olanakları, artık şubelerde sizleri bekliyor. Bu yasa ile kart mağdurlarının kredi notunun da düzeltilmesi amaçlanıyor. Borcun ödenmemesi ve taksit aksatılması halinde kimi zaman insanlar, bankaların kara listelerine girebiliyor ve sırf bu yüzden bankalarla hiçbir etkileşime giremiyor. Bu durumun önüne geçilmesine yardımcı olan bu yasa ile pek çok insanın kredi notunun da aynı zamanda iyileştirilmesi ve normal seviyelere çekilmesi amaçlanıyor. Garanti bankası, bu konuda müşterilerini her zaman bilgilendirmek için çabalıyor. Kredi kartı borcunu taksitlendiren pek kişinin maddi ve manevi yönden rahatlaması sağlanıyor. Bu yasanın, kısa bir süre önce yürürlüğe girmesine rağmen şimdiden kredi kartı borcunu taksitlendirmek isteyenlerin sayısı binleri aştı.

KAYNAK : https://finanskrediler.wordpress.com/2018/06/22/garanti-bankasi-kredi-karti-borcu-yapilandirma-dilekcesi/

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Limiti Öğrenme Seçenekleri başlıklı makalemizde Kredi kartı limiti öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir